Trávnice

by HZM

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €5 EUR

   

 • Full Digital Discography

  Get all 7 HZM releases available on Bandcamp and save 35%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Je to ona, Sonda, Orchester z Marsu, Idoli, Trávnice, Cosmodisc, and Supervýlet. , and , .

  Purchasable with gift card

    €20.15 EUR or more (35% OFF)

   

1.
Nahaj Ma! 02:58
Nahaj ma! (written by Michal Štofej) Keď si ty kováč, nože ma opáč – podkuj ma a ak to nevieš a nerozumieš, nahaj ma! a ak to nevieš a nerozumieš, nahaj ma, na – nahaj ma! Nahaj ma, na – nahaj ma, nahaj ma, na – nahaj – nahaj!
2.
Výberové vibrácie Kdesi v lese, kde si hora horí ktosi kráča bosý, ktosi trávu kosí asi kyprá matka svoje dieťa kojí ono cíti, že sú svoji, preto sa nebojí. Kde si dieťa moje – kyprá matka kričí Tuto som na strome – tu ľaľa – v ihličí zostanem tu pokiaľ sa slnko neskryje prijímať jeho blahodárne vibrácie. Máš na výber, tak si vyber výberové vibrácie máš na výber, tak sa vyber tam, kde žiari všetko živé!
3.
Horami 03:16
Horami Horami som prešiel, dolu vodu tonul ešte som si, stará, na teba spomenul... Horami – horami – hora horami – horami – hora Šedivý Gregore, ty nám nôtu nes ak nám neponesieš, pôjdeš domov v les! Keď si sa ty zavrel s nami musíš spievať ako iní... i tá Mariena, čo jej pohorela nová haliena.
4.
Fialový kvet Vo váze fialový kvet tuší jeho druhov už niet mrzí ho pravda prostá že tu sám ostal náhodou o-o-ou. A tak ho v smútku vyruším a poviem mu, že som tu s ním že nenechám ho stranou s ním obklopím sa rannou hmlou o-o-ou. Čas nás desí, kde som a kde si? čas letí, naháňa strach všetko vezme, kde ste a kde sme? všetko sa stráca v diaľkach. V spomienkach si s ním zalovím spolu s kvetom fialovým ako sa všetko mení bol rád v spojení so zemou o-o-ou. Smutný za dobou zmenenou keď čerpal silu z koreňov ožijú spomienky staré zrazu som v mliečnom bare s mamou o-o-ou.
5.
Romale čavale! Každý nesie, koľko unesie sa svojou cestou uberá padá, vstáva, občas vyhráva s harmonikou na perách. Ojojoj kým oheň svieti ojojoj sme ako deti tancujúce bosé v páperí. A keď oheň vyhasne bude horieť v našom sne a keď dozrie čas, tak znova zahorí. Každý odmlada svoju cestu hľadá každý život sa borí občas to zvláda, občas aj stráda kým šťastie náruč otvorí. Laj laj laj laj laj la lá laj...
6.
Tancovať 03:43
...lebo vediem tancovať...
7.
Vrany 04:07
Vrany Zase prilietajú vrany ten pohľad na známosť dá mi život jak raketa fičí že hneď je všetko za nami! Stopa v ľade sa roztopí aj stopár zmizne bez stopy a život si ďalej fičí a hopsá si hopi-hopi. A hopsá si ako vrabec ten, čo sa vymanil z hrsti chvíľu to bol iba vrabec a hneď zas papagáj tlstý. Ten, čo spadol do kapusty a svet je bez neho pustý no aj tak si ďalej fičí žilou si preňho nepustí. Život je nekompromisný splní nám obavy i sny tak pozor na to, čo chceme lebo tú kašu si zjeme. A zapcháme si ňou ústa keď bude kaša príliš hustá a zalepí všetky zuby môžeme z nej robiť hubi-buby. Tak ako vtedy na strelnici keď sme mierili na žuvačku a napľuli sme si do vačku a hrali sme ľúbi-neľúbi. A hrali sme aj na chytačku a hrali sme aj schovávačku a kričali sme humpas-humpas a život išiel nám na dračku. Teraz je zrazu všetko iné nesnívam o nej, snívam o nej všetko sa mení, všetko plynie kto je tomu, kto je na vine? Chcel by som sa hrať na chytačku alebo aj na schovávačku chcel by som kričať humpas-humpas a život išiel by na dračku. Zase prilietajú vrany ten pohľad na známosť dá mi život jak raketa fičí že hneď je všetko že hneď je všetko za nami!
8.
Bude dobre 03:03
Bude dobre Dobre mi je dobre - dobre, dobre pri materi mojej – dobre, dobre pri mojej materi – dobre, dobre jakože mi bude od otca, matere – od otca, matere? Bude dobre – dobre, dobre bude dobre – dobre, dobre!
9.
Výpoveď 02:45
Výpoveď Dnes vôbec nezáleží na tom, či dážď prší dnes vôbec nezáleží na tom, či sneh padá dnes pôjdem hľadať kúsok lásky na trh blší a túžiť po tom, aby si ma mala rada. Dnes budú moje kroky rušiť ticho noci a noc sa mocne zaborí do môjho ticha dnes budem chodec odovzdaný božej moci dnes budem s pokorou chladný nočný vzduch dýchať. A márne čakať, že ma vyslobodí spánok na ten máš dávno len ty monopolné právo možnože keby si ma trochu rada mala z tvojho spánku ušla by sa aj mne časť malá. Tak prosím, odhaľ to, čo je naozaj pravé čo nám dvom Boh už celé roky dáva tak otvor oči a nestrať, nestrať ma v dave a opýtaj sa, ktorá cesta je tá pravá. A opýtaj sa, prečo idem lesnou cestou veď diaľnica je dravá, rýchla, jasná, hladká a či je aj pre teba v lese jedno miesto či je tam pre nás aspoň jedna malá chatka. Ti odpoviem – v tej chatke pre nás oheň horí a ja už nevládzem doňho iba sám dúchať tak pomôž mi, nech v skúške ohňom nepohorím nech nenaletím na plamene ako mucha. Mne vôbec nezáleží na tom, či svet stojí mne vôbec nezáleží na tom, či svet padá dnes chcem len vedieť, či sme ešte stále svoji chcem iba vedieť, či máš ma ešte rada.
10.
Lunárny modul Mesiačik, jaký si zázračný takmer až čarovný ty svojou silou stiahneš oceán len ty, mesiačik, usvedčíš milencov v tmách. Mesiačik, jaký si zázračný keď opar priezračný ťa obklopí jak prsteň žiarivý a noc je hrdá, že drží ťa v náručí. Kráčam nočnou ulicou a v hlave mám túžbu s prirodzenou družicou nadviazať družbu. Mesiačik, jaký si zázračný ty máš nočnú silu jak satelit pozdraviť mi milú povedz jej slová, ktoré ti šepkám do kráterov a spoj ma s jej perou nech ráno sa vydá cestou za mnou. S prirodzenou družicou nech ma k sebe zoberie nech si urobím výlet nech si prevetrám perie! Byť tak modul lunárny byť na pohon solárny a víriť mesačný prach a nemať z ničoho strach. Lunárny modul si šlape tmou lunárny modul – som v ňom s tebou...
11.
Pomaly ženička Spievala by hlasom, nie som v poli našom spievala by hlasom pole je osácko, dievča je lužňansko. Hej, pomaly ženička (Belička)!
12.
Ovce 05:11
Ovce Hej, ovce moje, ovce hej, ovce moje, hej ovce Hej, keď sa ja pominiem hej, ovce moje, keď sa ja pominiem ktože vás bude pásť? Povoja, povojá, ujnááá zakášaj, zakášaj povoja, povojá, ujna-ujnááá óóóm.
13.
Ovce Hej, ovce moje, ovce hej, ovce moje, hej ovce Hej, keď sa ja pominiem hej, ovce moje, keď sa ja pominiem ktože vás bude pásť? Povoja, povojá, ujnááá zakášaj, zakášaj povoja, povojá, ujna-ujnááá óóóm.

about

Third album of HZM

credits

released January 1, 2005

license

all rights reserved

tags

about

HZM Slovakia

contact / help

Contact HZM

Streaming and
Download help

Report this album or account

HZM recommends:

If you like HZM, you may also like: